Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Pražačka slaví 60. narozeniny

Tisk

1. září uplynulo 60 let od vstupu prvních studentů na půdu školy, která dnes nese jméno Gymnázium Na Pražačce. Toto výročí gymnázium náležitě oslavilo v týdnu od 11. do 15. září 2017. Během tohoto týdne školu navštívila a na vlastní studentská léta zavzpomínala řada absolventů.

HLAVNÍ SETKÁNÍ SE KONALO V ÚTERÝ 12. ZÁŘÍ OD 17:00 DO 20:00 HODIN v budově školy. Se současnými zaměstnanci školy, množstvím bývalých profesorů v čele s minulým ředitelem Milošem Mackem a svými spolužáky se setkaly stovky absolventů. A jednalo se o setkání generací. Hrdě se ke svému gymnáziu hlásili první absolventi z roku 1960. Vedle nich přišli na návštěvu i ti nejmladší, kterým ještě nezaschl inkoust na maturitním vysvědčení.

SPOLEČENSKÝ VEČER V KINĚ AERO PROBĚHL VE ČTVRTEK 14. ZÁŘÍ OD 17:00 DO 19:00. V průběhu moderovaného večera vystoupil školní sbor Repetice, následně na Pražačku zavzpomínali zajímaví a významní absolventi školy a bývalí i současní učitelé. Nechyběla ani prezentace vzpomínkových fotografií ze života školy, doprovázená živou produkcí dobových melodií.

U příležitosti tohoto výročí jsme vydali ALMANACH, který je stále možno zakoupit ve škole, stejně jako drobné upomínkové předměty gymnázia.

Pokud patříte k absolventům našeho gymnázia a máte nějaké vzpomínky, fotografie, filmy či jiné památky, budeme rádi, když se s námi o ně podělíte. Obraťe se prosím buďto přímo na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo na pamětníka, dlouholetého učitele a ředitele pana Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .