Výměna s Bornheimem

Ve dnech 8. až 16. září jsme se my, třída 3.D, skupina Nj2, zúčastnili pražské části výměnného pobytu s ,,Austauschpartnery" z Europaschule v německém Bornheimu. Německá skupina dorazila na pražské letiště po mírném zpoždění až v sobotu dopoledne. Víkend byl vyhrazen programu v rodinách, ačkoli někteří z nás podnikali i různé akce společně.
Od pondělí pak následoval společný program. Navštívili jsme kromě historických památek (které jsme obešli v rámci tzv.,,Stadtrallye") také mnoho dalších zajímavých míst v Praze, např. zoologickou zahradu, Divokou Šárku, Židovské muzeum, lezecké stěny v holešovickém Boulder baru nebo Neviditelnou výstavu. V pondělí a pátek jsme ve škole hráli hry a pracovali na společném projektu, který jsme pak v pátek prezentovali. Nad rámec společného programu jsme v odpoledních hodinách navštívili s našimi německými kamarády ještě například Jump park, který se setkal s velkým ohlasem.
Při výměně došlo i k drobným problémům v souvislosti s krátkým pobytem dvou dívek z Německa v nemocnici kvůli horku; ten však trval jen krátce. Pomineme-li však tuto komplikaci, která se bez velkých potíží vyřešila, dá se říct,  že výměna byla úspěšná, byl to týden plný zážitků, procvičování němčiny a nově vzniklých přátelství.
Děkujeme Magistrátu HMP za poskytnutý grant a Klubu rodičů naší školy za finanční podporu.
Matěj Galambica, 3. D