Základy sebeobrany

Na začátku září jsme s většinou tříd navštívili nedalekou tělocvičnu Choketopus Gym. Šikovní, mladí instruktoři všem třídám připravili ukázkovou hodinu se základy sebeobrany velmi zábavnou formou. Tímto bychom jim chtěla poděkovat za zajímavé lekce a všem, co tato hodina zaujala nabídnout možnost dalšího pokračování přes stránky www.choketopusgym.cz.
Dojmy jednoho našeho studenta:
V pondělí 10. září jsme místo hodiny tělesné výchovy navštívili nedaleký Choketopus Gym za účelem seznámení se se základními prvky sebeobrany. Po převlečení do sportovního oblečení byli již všichni zvědaví, co nás bude čekat. Následovala chůze do nedaleké, nově zrekonstruované tělocvičny na pražském Žižkově. Byli jsme uvítáni mladými a dobře naladěnými instruktory, kteří nechtěli ztratit ani sekundu, a tak nám začali rovnou vysvětlovat ty nejzákladnější elementy Krav Magy a Jiu Jitsu. Procvičovali jsme odstup, který je velmi důležitý, co se týče bojových sportů. Dále nám byly ukázány základní chvaty, kterými je poměrně snadné případného útočníka rychle zpacifikovat nebo dostat do, pro sebeobranu vhodnou, pozici. Nejdříve nám bylo stručně předvedeno, co bychom měli dělat a jakých chvatů se naopak raději vyvarovat. Celá hodina byla velmi přátelsky a profesionálně vedena, tudíž nebylo divu, že několik spolužáků zvažuje, že by takovýto způsob sportovní aktivity opravdu zkusili pravidelně trénovat.
Jakub