Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Letošní zájezd do jižní Anglie, 1. - 7.9.2017

Tisk

Na začátku letošního školního roku jsme se s naší školou vydali do Anglie. Jeli jsme tam jak autobusem, tak trajektem a dohromady nám cesta trvala necelý den.
První den (když nepočítáme cestu) jsme dorazili do Oxfordu. Typickým „double deckerem“ jsme popojeli do centra, kde jsme navštívili slavné školy New College a Christ Church College. Večer jsme se rozešli do našich nových rodin, kde jsme se po dva večery snažili každý po svém konverzovat se svými hostiteli.
Druhý den jsme strávili ve Stratfordu, rodném městečku Shakespeara a dokonce jsme byli i v domě, kde se onen slavný Shakespeare narodil. Viděli jsme také školu, kde se učil a kostel, kde je pohřben. Zaujal nás úžasný „busker“ – pouliční zpěvák, se kterým jsem si taktéž hezky promluvila. Odpoledne jsme ještě navštívili Blenheim Palace, rodiště sira Winstona Churchilla.
Třetí den jsme odjeli z Oxfordu a přijeli do Brightonu, což je jedno z nejkrásnějších a nejpopulárnějších přímořských měst na jihu Anglie. Také jsme si moc užili v Sea landu, kde byl dokonce i tunel s obřími želvami a žraloky. Pak jsme měli rozchod na Paláci Pier, což je přístavní molo s promenádou. Samozřejmě jsme se stavili i na oblázkové pláži poblíž.
Velmi nás zaujaly Beachy Head, což jsou křídové útesy ve výšce až 120m  nad mořem nedaleko města Eastbourne. Při procházce po nich jsme zažili i typické „umbrella weather“ - deštivé počasí, a tak pro nás zmoklé a otužilé nebyl problém znovu smočit nohy v moři. Ubytování v Eastbourne jsme měli opět v hostitelských rodinách.
Navštívili jsme také ostrov Isle of Wight, kde jsme si prohlédli Osbourne House – letní sídlo královny Viktorie. Zaujaly nás jakési obří „necky“, ve kterých byla královna dopravena do moře, aby se mohla vykoupat a měla při tom soukromí.
Na poslední den jsme si nechali Londýn, který snad ani nemusím představovat. Viděli jsme jak Big Ben, tak London Eye, na kterém jsme ale bohužel nejeli. Jeden z mých favoritů byl St. James´s Park, který vedl k Buckinghamskému paláci. Krásná byla projížďka lodí po Temži a tento hektický den jsme dovršili jízdou v lanovce přes Temži u londýnské O 2 arény. Celý zájezd jsme si moc užili.
Kromě všech míst, která jsme poznali, byla určitě největším přínosem možnost strávit 2+2 noci ve dvou různých anglických rodinách a mluvit s rodilými mluvčími o nejrůznějších tematech.
Helena Maršálová, 2.C