Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Adaptační kurz primy D v Haidmühle

Tisk

Náš první výlet do Německa začal 4. září odjezdem z Prahy v 9 hodin ráno. Když jsme nastupovali, tak jsme se neznali, to se ale brzy změnilo, protože jsme si začali povídat se sousedy. Jeli jsme zhruba 4 hodiny.
Po příjezdu do Haidmühle, nás radostně přivítali naši němečtí instruktoři. Jen co jsme si odložili zavazadla, vyrazili jsme na louku vedle domu a začali hrát seznamovací hry. Byla to první aktivita, při které jsme poprvé pracovali společně jako třída. Poté nám Kati, Dorothea a Johnny (naši instruktoři) ukázali prostory, které se na dalších pět dní staly naším domovem.
Druhý den ráno jsme se vydali na procházku lesem a nejbližším okolím. Zde už jsme byli nuceni používat německý jazyk, protože naši instruktoři česky neuměli. Jedna polovina třídy šplhala na stromy a druhá půlka fotila podle zadání. Po obědě se skupiny vyměnily.
Večer se celá třída setkala v kuchyni, kde jsme se vrhli na přípravu večeře. Uvařili jsme špekové knedlíky podle rakouského receptu, umíchali bavorskou pomazánku a usmažili české palačinky. Všichni jsme si na tříchodovém mezinárodním menu moc pochutnali.
Zajímavou akcí týdne byl určitě výlet do Česka na kopec Kapraď/Kaprad. Začátek cesty byl super, fotili jsme si obří houby a užívali si legraci. Bohužel se zkazilo počasí a začalo pršet. Provětrali jsme tedy pláštěnky a domů se vrátili jako „nasse Hennen“.
Předposlední den jsme šli s našimi instruktory do lesa a tam šplhali po žebříku na strom. Čtyři skupinky po třech musely držet napnutá lana, aby stál žebřík vzpřímeně. Jeden z nás vždy vylezl nahoru a mohl si skočit z pěti metrů dolů. Samozřejmě jsme byli bezpečně jištěni provazy. Máme ale i řadu dalších vzpomínek, a to na noční procházku lesem, pád důvěry, spoustu her či závěrečnou Putzparty“.
Při činnostech, u kterých byla potřeba naše vzájemná spolupráce, důvěra a podpora, jsme se jako třída nejvíce poznali. Všichni jsme si to náramně užili a to nejdůležitější se nám povedlo také, vrátili jsme se domů jako třída, co si věří a dokáže se podpořit.
Nicole Fischer, Johana Kosová, 1. D