Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Dobrý den, ahoj,

Tisk

Jmenuji se Anna Peková a je mi 16 let. Měla jsem možnost zúčastnit se programu PAD (pedagogická výměnná služba). Jedná se o stipendium měsíčního pobytu v Německu se skupinou lidí z celého světa.
Moje velké dobrodružství začalo už tím, že jsem na cestě do Německa, letěla letadlem. Doletěla  jsem do Bonnu, prvního města, kterým tento zážitek začínal. Poté se jelo na chvíli do Kolína nad Rýnem, dale na pět dní do Mnichova. V Mönchengladbachu jsem byla na 14 dní u své hostitelské rodiny, chodila jsem do místního gymnázia a více jsem poznávala německou kulturu. Po čtrnáti dnech cesta pokračovala do Düselldorfu a nakonec do Berlína. V každém městě jsme procházeli památky nebo zajímavé výstavy, muzea, dokonce jsme jednou byli i v Olympia parku a BMW Worldu v Mnichově nebo v budově německé televize ARD. Opravdu moc se mi líbil den, kdy jsme jeli na  nejvyšší horu Německa, Zugspitze a den u Ostsee. Velice se mi také líbilo, že jsme každý den jedli v restauraci jiné země, z kterých byli lidé z mé skupiny (jeden den i v české).  Úplně nejlepší den se ani nedá vybrat, protože byly všechny opravdu nádherné. Každý den byl tak nabitý program, že jsme vyráželi  asi v 9 a vraceli se kolem 11té až 1 hodiny v noci. Po celou dobu jsem byla ve skupině opravdu skvělých lidí a naše skupina (č.34) mi navždy zůstane jako nejlepší a neuvěřitelně krásná vzpomínka v paměti. V této skupině bylo asi 15 lidí z nejrůznějších zemí světa jako například: Azerbajdžán, Turecko, Benin, Thajsko, Namíbie a mnoho dalších. Tím pádem jsem si nejen zdokonalovala německý jazyk a poznávala německou kulturu, ale mohla se bavit s různými lidmi z celého světa a poznávat i jejich kulturu, zvyky a názory. Nejzajímavější na tom bylo, že i když jsme byli všichni tak odlišní, tak jsme si všichni velice rozuměli. Až teď jsem opravdu pochopila to, co se říká, že jsme všichni stejní,rovnocenní.
Tento čas byl jeden z nejlepších, pokud  ne nejlepší , co jsem kdy zažila a jsem za to velmi  vděčná. Kdybych mohla, jela bych kdykoliv znovu. A proto, kdyby měl někdo tuto skvělou možnost se zůčastnit, není nad čím váhat, jeďte!!!
Anna Peková kvarta D