Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Kvinta D ve Straubingu

Tisk

Tak jsme zase o něco zestárli. Ještě ve vlaku se nám nechtělo věřit tomu, že už jsme v kvintě a jedeme na další výměnu, ale bylo to tak. Dne 16. září jsme se vypravili do bavorského městečka Straubing, abychom si opět procvičili němčinu, poznali nové lidi a také nová místa. Ačkoli jsme už věděli, jak to na takovém výměnném pobytu probíhá, neubránili jsme se obavám, abychom si s našimi novými německými Austauschpartnery rozuměli a abychom to všechno zvládli. Ale samozřejmě že se nebylo čeho obávat.

Když jsme se v sobotu sešli na prvním společném programu Stadtführung, pochvalovali jsme si bydlení, jídlo a hlavně přívětivé uvítání ve svých hostitelských rodinách. A jak to tak bývá, celý týden utekl rychleji, než byste řekli švec. Během víkendového programu v rodinách jsme se všichni sešli na bowlingu, ale řada z nás byla také v kině, na hokeji, v Mnichově či na různých výletech po okolí. Během týdne jsme pak společně navštívili město Řezno, odkud jsme lodí dopluli k památníku Walhalla, a zahráli si Stadtrallye. Ještě téhož dne jsme se ve škole sešli k tzv. bavorskému večeru, kde se podávala bavorská jídla, Němci nám předvedli své tradiční bavorské kroje a společně jsme si zazpívali za doprovodu klavíru ve školní hale. Podívali jsme se také do Norimberka, kde jsme si udělali výlet hrad Kaiser a prošli si místní trhy na náměstí. Asi nejvíce se nám líbil středeční výlet do zábavního parku Waldwipfelweg v Bavorském lese. Prošli jsme se stezkou v korunách stromů, mrkli se do obráceného domu a na konec se svezli horskou a bobovou dráhou. Poslední den našeho společného programu jsme věnovali projektu na téma Persönlichkeiten, během kterého jsme ve skupinách vytvořili plakáty o historických osobnostech, kteří spojují Čechy a Německo, a poté je prezentovali před ostatními. Večer jsme se naposledy sešli při závěrečné rozlučkové párty, kde jsme se opět pořádně najedli a zazpívali si české i německé písničky u táboráku.

V pátek už nebyl čas na nic jiného, než si zamávat na nádraží, poděkovat za hezký týden a vyrazit zpět do Prahy. Někteří z nás se ani slzičkám neubránili, ale naštěstí máme za sebou teprve první polovinu výměny. Ta druhá nás čeká v březnu, kde naše hosty přivítáme v Praze a už se na ně moc těšíme!

Poděkovali bychom rádi i Česko-německému fondu budoucnosti, který náš výjezd do Německa finančně podpořil!

Annie Hošťálková

 

Kvinta D ve Straubingu ::  2016 Kvinta D ve Straubingu ::  2016 Kvinta D ve Straubingu ::  2016 Kvinta D ve Straubingu ::  2016 Kvinta D ve Straubingu ::  2016 Kvinta D ve Straubingu ::  2016