Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Sekunda C na výstavě „Ozvěny EXPO 2015“

Tisk

Na čtvrtek 23. června, po uzavření klasifikace jsme si domluvili prohlídku této unikátní výstavy. Než dorazila naše průvodkyně, prohlédli jsme si historickou knihovnu ČSAV, aniž bychom rušili její čtenáře.

Ve vstupním vestibulu byl umístěný model pavilonu České republiky na výstavě EXPO 2015 v Miláně. Jak jsme se později dozvěděli, byl zajímavý tím, že se dal beze zbytku rozebrat na jednotlivé moduly a může být jako výstavní prostora použit opakovaně. Dále zde byla umístěna prostorná plastika, která v angličtině představovala profesora Antonína Holého, významného českého vědce 20. a 21. století.

Největší překvapení nás ale čekalo uvnitř nevelkého sálu Věda a umění, kde bylo umístěno několik výtvarných děl inspirovaných vědeckými objevy. Vystavovali zde současní čeští umělcí, např: Jakub Nepraš (autor videoprojekce Buňka), Federico Díaz (plastika Sublimal – inspirováno genetickým kódem pšenice, který jako první na světě odhalili vědci z Ústavu experimentání botaniky ČSAV) a Suzanne Pastor (Skleněná kniha obsahující živé houby).

Tuto výstavu lze rozhodně doporučit každému, koho zajímá spojení moderního umění s poznatky současné vědy.

Štěpánka Kaňková

 

Sekunda C na výstavě „Ozvěny EXPO 2015“ ::    2016 Sekunda C na výstavě „Ozvěny EXPO 2015“ ::    2016 Sekunda C na výstavě „Ozvěny EXPO 2015“ ::    2016